ملک و سرمایه گذاری در جزیره کیش

کنسرسیوم رونق پایدار کیش اعلام موجودیت کرد

سادات نجفی گفت: با حمایت و بستر سازی سازمان منطقه آزاد کیش،کنسرسیوم رونق پایدار کیش با حضور فعال و مشارکت ۵ جامعه صنفی کیش فعالیت خود را آغاز کرد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان وبازرگانان کیش درآیین گشایش جشنواره تابستانه کیش که یکشنبه ۲۷ خرداد در کشتی امیرکبیر برگزار شد؛از نقش محوری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تشکیل کنسرسیوم قدردانی کرد.

سادات نجفی خاطر نشان کرد: کنسرسیوم رونق پایدار کیش قرارداد و بستری است برای این که بتوانیم از درآمدهای صنوف، بخشی را به رونق و توسعه گردشگری کیش اختصاص بدهیم و درآمد پایدار ایجاد کنیم.وی افزود: برای تحقق این مهم، تمام جوامع صنفی کیش به عنوان ذینفعان در این کنسرسیوم حضور دارند تا با امضا قراردادهای کنسرسیوم، اتفاقات ارزشمند را رقم بزنیم و در این میان سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان ناظر ایفای نقش خواهد داشت.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش خاطر نشان کرد: امیدوارم این کنسرسیوم فارغ از هر گونه تحول سیاسی، تقویت شود و بتواند کارهای بسیار بزرگ را که آرزوی همگی ما است؛ رقم بزند.

سادات نجفی با تاکید بر این که به کنسرسیوم رونق پایدار امیدوار هستم؛ گفت: بارقه های این امید را در روزهای ابتدایی شکل گیری کنسرسیوم شاهدش هستیم و حامیان مالی زیادی مراجعه کردند که حمایت کنند و در کنار ما باشند. 

وی ادامه داد: آمادگی داریم تا این ظرفیت کیش را با تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که در کشور صاحب ایده و سرمایه هستند؛ به اشتراک بگذاریم و از ظرفیت هایی آنان برای کمک به کیش بهره ببریم.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با اشاره به زیرساخت ها و موهبت های الهی جزیره کیش، آن را غیر قابل مقایسه با دیگر مقاصد گردشگری در منطقه دانست و افزود: امیدوارم روزی فرا برسد که جزیره کیش به عنوان مقصد برتر گردشگری در جهان شناخته شود.

کسب رتبه نهم تیم ملی تیراندازی با کمان در مرحله مقدماتی مسابقات ترکیه

آخرین مرحله از مسابقات کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی با کمان در آنتالیای ترکیه آغاز شد و در بخش بانوان، کمانداران کشورمان در مرحله مقدماتی مسابقات المپیک به مصاف رقبای خود رفتند.

مبینا فلاح در رشته ریکرو و در مرحله مقدماتی با امتیاز ۶۶۷ در رده نخست، یسنا پورماهانی با امتیاز ۶۴۹ در رده چهاردهم و حوریه حاجی حسینی نیز با امتیاز ۶۳۹ در رده بیست و نهم ایستادند.

تیم ریکرو بانوان با ترکیب حوریه حاحی‌حسینی، مبینا فلاح و یسنا پورماهانی با امتیاز هزار و نهصد و پنجاه و پنج در رده نهم قرار گرفت و در دور نخست مسابقات حذفی به مصاف تیم گرجستان خواهد رفت.

توافق نهایی تنظیم سند پنج میلیون متر مربع از اراضی کیش

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: با همکاری ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) توافق نهایی برای تنظیم سند ۵ میلیون متر مربع از اراضی کیش انجام شد.

با امضای توافق نهایی بین مدیرعامل سازمان منطقه کیش و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، بر حل مشکلات ده ساله حقوقیِ ۵ میلیون مترمربع از اراضی واقع در پلاک ۷۱۳ ثبتی کیش تاکید شد.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: با امضاء این توافق نامه شرایط برای صدور اسناد مالکیت رسمی تمامی املاک واقع در محدوده مذکور فراهم شد و اسناد مالکیت تعداد زیادی از سرمایه گذاران و ساکنان با این مساله رفع معارض شد و براساس این توافق مالکیت ساختمان کیش الیت به سازمان منطقه آزاد کیش منتقل شد.

با ابلاغ این توافق نامه این سازمان مجاز شد نسبت به هرگونه تملک مالکانه از جمله ساماندهی، مرمت یا جذب سرمایه گذاری اقدام کند.

ساعت فعالیت بانک‌ها و موسسات مالی کیش در سه ماهه گرم سال

روابط عمومی منطقه آزاد کیش اعلام کرد: با توجه به لزوم کاهش مصرف برق، ساعت کار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کیش از ۱۷ خرداد تا ۱۵ شهریور تغییر کرد.

بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کیش، روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا سیزده و روز‌های پنج شنبه نیز از ساعت هفت صبح تا دوازده و سی دقیقه آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند.

طرح تغییر ساعت کاری بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری با تصمیم هیئت دولت و ابلاغ سازمان منطقه آزاد کیش از پنج شنبه ۱۷ خرداد اجرایی می‌شود.

دوشنبه های تسهیلگری، فرصتی برای رفع موانع سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی دوشنبه ۱۴ خرداد با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی همانند سایر دوشنبه ها دیدار و گفتگو داشت. دیدار این هفته به فعالان اقتصادی و جامعه آژانس های گردشگری و خدمات مسافرتی اختصاص داشت که مدیر عامل سازمان منطقه آزاد در نشست های مجزا و تخصصی به هماهنگی بیشتر آژانس های گردشگری و مسافرتی با سازمان منطقه آزاد کیش در راستای توسعه گردشگری جزیره زیبای کیش و قطع دست دلالان تاکید کرد.

رحیم سرهنگی اظهار کرد : این نشست ها به فعالان اقتصادی وسرمایه گذاران این فرصت را می دهد که در فضایی اختصاصی موضوعات خود را با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و تیم اقتصادی وسرمایه گذاری سازمان مطرح کنند و از طرفی دستورات لازم جهت پیگیری موضوع و ارایه راه حل مناسب جهت رفع موارد در همان نشست انجام شود.

مدیر عامل سازمان یکی از مهمترین دستاوردهای این نشست ها را دسترسی آسان به مسئولان ارشد، ایجاد فضای صمیمانه گفتگو بین مسئولان و سرمایه گذاران و حل مسائل و مشکلات با حذف بروکراسی اداری دانست و افزود: دیدار با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی به صورت هفتگی برگزار خواهد شدتا علاوه بر تسهیل امور، فضای اقتصادی کیش با حذف موانع پویا تر شود.

  اصناف، جوامع، فعالان اقتصادی و سرمایه گذارانی که تمایل دارند در این نشست ها موضوعات و مشکلات خود را مطرح کنند می توانند برای تعیین وقت جلسه روزهای شنبه و یکشنبه با شماره تلفن 09347692999 تماس بگیرند

ضرورت توجه جدی به مساله مسکن در جزیره کیش

بدریه بحرینی با اشاره به اینکه یکی از از وظایف شورا‌ها انتخاب شهردار است، گفت: با توجه به قانون مناطق آزاد کشور هم اکنون شرکت عمران، آب و خدمات کیش در جایگاه شهرداری در جزیره کیش فعالیت می‌کند و ما نیز قدردان زحمات مسئولان این شرکت هستیم.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر کیش در بحث‌های مختلفی صاحب نظر است، افزود: شورای شهر در شورای ترافیک کیش دارای یک رای است و بیشتر پیگیری‌های شورا در خصوص مشکلات معیشتی مردم است.

بحرینی افزود: مسکن در جزیره کیش یکی از دغدغه‌های اصلی ساکنان جزیره کیش است.

وی خاطرنشان کرد: در دولت قبل زمینی برای احداث مسکن ملی مشابه مسکن مهر در جزیره کیش انتخاب شد و کلنگ احداث مسکن به زمین زده شد و تاکنون به سرانجام نرسیده است.

بحرینی افزود: درخواست ما از سازمان منطقه آزاد کیش با توجه به اینکه مسکن در گذشته یک معضل بوده است و در حال تبدیل به یک بحران است توجه جدی داشته باشد.

وی با اشاره به نیرو‌های تحصیل کرده بومی در جزیره کیش، افزود: اشتغال جوانان بومی تحصیل کرده نیازمند نگاه ویژه است.

رئیس شورای شهر کیش تغییر مدیریت‌های منطقه آزاد کیش و نبود ثبات مدیریت را یکی از علل به سرانجام نرسیدن پیگیری‌ها در خصوص مسکن و اشتغالزایی در جزیره کیش برشمرد.

*خرید و فروش ملک در جزیره کیش با املاک دکاموند*

تغییر مکان دوره‌های آموزشی پلیس راهور کیش

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش  اعلام کرد: کارگاه آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی ویژه راکبان موتور‌های شارژی از ۱۷ خرداد، روز‌های پنج شنبه هر هفته از ساعت ۸ صبح در سالن شهید مطهری ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش واقع در بلوار اندیشه برگزار می‌شود.

مالکان و راکبان موتور‌های توقیفی با همراه داشتن قبض پارکینگ روز‌های پنجشنبه در کلاس آموزشی شرکت کنند و نسبت به تسهیل در روند ترخیص موتور‌های توقیفی خود اقدام کنند.

 

خرید و فروش و اجاره املاک در سریع ترین زمان با املاک دکاموند کیش

عزم جدی گمرک کیش برای رفع موانع واردات کالا/ هزینه‌های اضافی واردات مرتفع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این نشست که یکشنبه ۱۳ خرداد ماه جاری در محل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش برگزار شد، مهدی ذوقی با اشاره به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر اصلاح فرآیندها با هدف تسهیل و تسریع امور گفت: درتلاش هستیم با احصاء مشکلات و ارائه راهکار بوسیله مشارکت تمام ذینفعان و استفاده حداکثری از پتانسیل‌های قانونی، موانع موجود در مسیر واردات برخی کالاها را رفع و از طرفی هزینه های اضافی واردات را حذف کنیم.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه ضمن تاکید بر حصول نتیجه اجرایی از این جلسات و پرهیز از کلیشه‌ها، با اشاره به ضرورت بازنگری و بهبود مستمر در برخی از شیوه نامه ها و فرآیندهای اجرایی گمرکی بیان داشت: برگزاری این نشست ها با حضور اصناف کمک می کند با بهره گیری از توان، تجربه و تخصص بخش خصوصی دستیابی به این هدف سرعت یابد.وی در این نشست از حاضران در جلسه خواست ضمن بیان مشکلات و دغدغه های صنف خود، پس از اتمام جلسه با حضور در گمرک کیش، راهبردهای مورد تفاهم طرفین را بصورت میدانی مرور نموده و در قالب صورتجلسات، پیگیری و به صورت مشترک اجرایی کنند.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش نیز ضمن تشکر از فعالیت‌های سازنده و منشا اثر گمرک سازمان در دوره جدید، آن را برگرفته از نگاه علمی و تجارب اجرایی تیم مدیریتی دانسته و با ابراز امیدواری درخصوص نتایج این نشست ها عنوان کرد: برگزاری جلسات با حضور مدیران و ذینفعان، علاوه بر آگاهی تصمیم گیرندگان، شرایط را برای رفع موانع و مشکلات فعالین اقتصادی کیش فراهم می کند.

رحمان سادات نجفی با بیان ضرورت ایجاد درک مشترک بین سازمان منطقه آزاد کیش و فعالین اقتصادی جزیره افزود: امروز دستورالعمل های دست و پا گیر و هزینه های سرسام آور واردات، مالیات، باربری و تخلیه و بارگیری، اجاره غرفه، فروش و… شرایط را به گونه ای رقم زده که انگیزه خرید را در گردشگران کم کرده است درحالیکه خرید همواره یکی از جاذبه های سفر به کیش بوده است که باید برای حفظ آن تلاش کنیم.

گفتنی است، در این نشست کارشناسی چهار ساعته با حضور مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد کیش حاضران درخصوص راهکارهای رفع مهمترین موضوعات و مشکلات واردات کالا در صنف پوشاک، کیف و کفش اعم از ورود کالای بدون نظارت از سرزمین اصلی، ارزش‌گذاری منصفانه، پرهیز از نظارت مازاد برای بازرگانان خوشنام، سیاست انقباضی در ترخیص کالای کم کیفیت و کپی کاری شده، پوشاک شبه مستعمل و فله، اخذ کارت بازرگانی برای عموم صاحبین کالای واقعی، ایجاد کمیته مشترک فنی پوشاک و کیف و کفش برای تشخیص کالاهای کیفیت ممتاز و سیاست های سلبی و ایجابی برای پوشاک اصل و غیراصل در گمرک، تبادل نظر و تفاهم کردند.

گفتنی است، مهدی ذوقی در پایان این جلسه از استمرار در برگزاری این جلسات هم اندیشی بصورت ماهیانه با صنوف مختلف و با همکاری جامعه بازاریان و بازرگانان کیش خبر داد.

 

*خرید و فروش خانه و آپارتمان در جزیره کیش*

تاکید رحیم سرهنگی بر پیگیری جدی مطالبات کیشوندان

رحیم سرهنگی در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه که به مناسبت 365 روز خدمت وی در سازمان منطقه آزاد کیش عصر پنج شنبه 10 خرداد در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد؛ گفت: موقعیت جغرافیایی کیش و محدودیت دسترسی به آن، فقط از راه دریا و هوا است از اینرو با واگذاری شرکت هواپیمایی کیش مخالف هستیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: مالکیت شرکت هواپیمایی کیش فقط برای فعالیت گردشگری نیست بلکه یک بحث استراتژیک و ابزار حاکمیتی از حیث پدافند غیرعامل است تا در شرایط بحرانی بتوانیم اوضاع را مدیریت کنیم.

وی با بیان این که شرکت هواپیمایی کیش از سال 96 در فهرست واگذاری ها قرار گرفت؛ افزود: همزمان با رایزنی با مقامات بالادستی برای عدم واگذاری شرکت هواپیمایی کیش، با سرمایه گذاران نیز برای خرید کیش ایر وارد مذاکره شدیم.

سرهنگی ادامه داد: در صورت واگذاری این شرکت، منابع مالی حاصل از فروش باید به سازمان منطقه آزاد کیش بازگردد تا بتوانیم هواپیما بخریم و بدون آن که قصد شرکت داری داشته باشیم؛ هواپیما را زیر پوشش شرکت های دیگر هواپیمایی به کار بگیریم ولی در غیر این صورت مخالف خصوصی سازی هستیم.

واردات خودرو مطالبه مردمی است و به جد آن را دنبال می کنیم

سرهنگی به این نکته اشاره کرد که ما دو مصوبه برای ورود خودروهای عمومی و شخصی داشتیم و در مرحله نخست برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی موفق شدیم در بهمن سال گذشته یک ون مدل 2023  پلاک کنیم. از اینرو با توجه به تاییدیه سازمان استاندارد و محیط زیست، واردات آن بلامانع است.

وی ادامه داد: با توجه به تقاضا و ثبت نام برای خودرو مدل 2024، هشت “ون” با برندهای مختلف وارد کردیم تا فرایندهای مورد نظر سازمان استاندارد و محیط زیست را پشت سر بگذارد که در صورت تایید، از این نوع خودروها وارد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نوسازی خودروهای حمل و نقل عمومی حق مسلم کیشوندان است که به جد دنبال آن هستیم؛ همچنین با توجه به موارد مد نظر سازمان محیط زیست و استاندارد، واردات مینی بوس با توجه به نوع سوخت و آلایندگی های احتمالی کمی پیچیده و سخت تر از خودروهای شخصی است و در حال حاضر سه دستگاه مینی بوس با برندهای مختلف در حال گذراندن آزمایش های مد نظر این دو سازمان هستند.

سرهنگی با بیان این که ما نخستین منطقه آزاد در واردات خودرو هستیم و توانستیم به عنوان خط شکن، نخستین خودروی وارداتی در منطقه آزاد کیش را پلاک گذاری کنیم؛ افزود: با اعلام سهمیه ارزی از سوی بانک مرکزی،  ترخیص قطعی خودروها  انجام خواهد شد و در این خصوص مذاکرات خوبی در خصوص تخصیص سهمیه مناسب به کیش انجام شده است که پس از قطعی شدن، از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

سرهنگی با اشاره به طرح های حمایتی برای نوسازی خودروهای جزیره کیش گفت: با توجه به “آزادسازی پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد” قادر خواهیم بود که به ازای خروج هر خودرو از کیش به سرزمین اصلی، یک خودرو از همان برند به جزیره وارد کنیم.

پیگیر مطالبات جدی کیشوندان درخصوص اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی از سرزمین اصلی هستیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به پیگیری موضوع ماده 10 قانون مالیات بر ارزش افزوده و اعمال آن در جزیره کیش که در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شده است؛ گفت: با توجه به اینکه بند الف ماده ۱۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده اذعان دارد مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی از سرزمین اصلی به مناطق آزادی که 1- محصور باشند، 2- پوشش جمعیتی نداشته باشند و3- تراز تجاری آنها مثبت باشد؛ معاف می باشد. جزیره کیش در حال حاضر تنها منطقه آزادی است که با دارا بودن هر سه شرط، در صورت ارائه مدارک مثبت تراز تجاری، مشمول این ماده می شود.

وی ادامه داد: این موضوع، مطالبه کیشوندان و محل پیگیری های مستمر تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش است و در این مسیر طی چند جلسه با کميسيون اقتصادی مجلس به مرحله نهایی خود رسیده است.

پیشنهاد مشوق برای شرکت های هواپیمایی برای برقراری پرواز در فصل تابستان به جزیره کیش

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با قدردانی از همکاری شرکت های هواپیمایی در نوروز امسال خاطر نشان کرد: هر شرکت هواپیمایی که در فصل تابستان اقدام به افزایش تعداد پرواز نسبت به تابستان سال 1402به جزیره کیش کند؛ سازمان منطقه آزاد کیش به تعداد هر پرواز اضافه شده، هزینه های عوارض و خدمات فرودگاهی را متقبل خواهد شد.

بازگشت شرکت آب و برق به سازمان منطقه آزاد کیش

سرهنگی  در این نشست با اشاره به سهم 51 درصدی بانک شهر از شرکت آب و برق کیش گفت: سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته ۴۹ درصد سهام را حفظ کردیم و مجوز عدم واگذاری را با همکاری شهید مالک رحتمی رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی دریافت کردیم و در حال حاضر فرایند واگذاری و قیمت گذاری را با بانک شهر جهت  بازگرداندن آن به سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری می کنیم.

وی تاکید کرد: بر اساس ماهیت پدافند غیر عامل، سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان حکمران و متولی جزیره باید دارای تاسیسات و شبکه تولید و توزیع آب و برق باشد از اینرو این مهم در دستور کار این سازمان در سال جاری قرار دارد. 

بودجه پروژه «سایه سار» تامین اعتبار شده است/ تاکید بر نقش این پروژه در مهار تورم کرایه مسکن

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تحولات بازار مسكن در کشور و تایید این مهم که افزايش قيمت در سال هاي اخير، تامين مسكن مردم را با مشکل مواجه كرده است؛ گفت: تجربه واگذاری زمین مسکونی به فعالان اصناف مختلف کیش، ثابت کرده است که احتمال شکل گیری رانت در آن بسیار بوده و در نهایت منزل مسکونی به نیازمند واقعی نخواهد رسید. از اینرو طرح مسکن اجاره ای به عنوان اهرم کنترل قیمت ها در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد کیش برای تامین نیاز مسکن کارکنان نهادها، سازمان ها و فعالان اقتصادی شاغل در این منطقه، طرح بزرگ عمرانی ساخت مجتمع مسکونی 2000 واحدی «سایه سار» را در چندین فاز اجرا خواهد کرد.

بازسازی اسکله تفریحی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با بیان این که برگزاری مزایده برای طرح  نوسازی اسکله تفریحی در حال انجام است؛ افزود: برنده مزایده در صورت بازسازی، نوسازی و نگهداری اسکله که با نظارت این سازمان انجام می شود؛ مجوز ایجاد اماکن پذیرایی و تفریحی را در ضلع های این اسکله دریافت خواهد کرد که با محقق شدن این مهم، جاذبه ای به جذابیت های ها کیش اضافه می شود.

آغاز به کار دومین جشنوارۀ ملی نی‌انبان در کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این سازمان در راستای شناساندن جزیره به عنوان مقصد برتر گردشگری، برگزار کننده دومین جشنوارۀ ملی نی‌انبان کیش و پایه‌‎گذار این گردهمایی هنری سالانه، جهت جذب گردشگر و تقویت صنعت گردشگری است.

جزیره کیش که با برگزاری رویدادهای پرشور گردشگری، فرهنگی و هنری در فضای عمومی جامعه به‌ ویژه مراکز تفریحی و توریستی، قطب گردشگری کشور است، در تیرماه امسال و هم‌زمان با برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تابستانی کیش میزبان دومین جشنواره ملی نی‌انبان است.

نی‌انبان، کهن سازی است بادی که به‌عنوان میراث مشترک فرهنگی استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کرمان از سوی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ثبت ملی رسیده است.

 این عصیانگر نغمه ریز در کشورهای بسیار، با نام و اشکال گوناگون شناخته می‌شود. نی‌انبان روایتگر عاشقانی است که قرن‌ها چکیده احساس خود را با این ساز سحرآمیز به گوش جهانیان رسانده‌اند.

  برگزاری این رویداد ادای دینی به راویان بی‌ادعای شور و شعور و راهی نو برای شهود بیش‌ از پیش مشترکات موسیقایی و فرهنگی پیرامون این ساز دیرپا است.

شایان ذکر است مهدی ادیبان، سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان رئیس شورای سیاست‌‎گذاری جشنواره و سید علیرضا فاطمیان‌پور، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان عضو و دبیر شورای سیاست‌گذاری این رویداد معرفی شدند.

همچنین خسرو نشان به عنوان عضو اجرایی شورای سیاست‌گذاری، فواد توحیدی، عضو هنری این شورا و بدریه بحرینی نیز به عنوان عضو دیگر شورای سیاست‌گذاری جشنواره یاد شده فعالیت خواهند کرد.گفتنی است ناصر قاسمی‌نیا، ریاست این جشنواره و بابک عامل نیز دبیری دومین جشنواره ملی نی‌انبان کیش را برعهده دارند.

حسن علیدادی به عنوان مدیر دبیرخانه و امین جوکار نیز در جایگاه مدیریت رسانه در دومین جشنواره ملی نی‌انبان کیش حاضر خواهند بود.

هیات هنری این جشنواره نیز متشکل از محسن شریفیان (مدیر هنری)، ایمان سیاه‌پوشان(عضو هیات انتخاب)، نبیل یوسف شریداوی(عضو هیات انتخاب) و احمد پاداش(عضو هیات انتخاب) خواهد بود.خیام‎‌خوانی و برگزاری بزرگداشت محمود جهان به عنوان پیشکسوت فقید موسیقی جنوب، از بخش‌های ویژه دومین جشنواره ملی نی‌انبان کیش به شمار می‌روند.در همین راستا فراخوان دومین جشنواره ملی نی انبان کیش به شرح زیر برای علاقمندان به حضور در این رویداد هنری منتشر می‌شود.

روش نام‌نویسی و ارسال آثار:

1-علاقه‌مندان برای نام‌نویسی به سامانه هنری کیش بخش جشنواره‌ها به نشانی festival.kish.ir مراجعه کنند.
2-فرستادن دو قطعه اثر، شامل یک قطعه آوازی (با متر آزاد) و یک قطعه ضربی (دارای متر مشخص).
3-هرگونه اطلاع‌رسانی تکمیلی درباره جشنواره تنها از طریق پایگاه‌های رسمی جشنواره به نشانی festival.kish.ir خواهد بود.
4-مسئولیت پیگیری اخبار و اطلاعات این پایگاه بر عهده متقاضیان جشنواره است.5-دبیرخانه دومین جشنواره نی‌انبان کیش با شماره‌تلفن 09363099339 تنها به صورت پیامک از طریق نرم‌افزارهای واتس آپ، بله و ایتا آماده پاسخگویی به پرسش‌های متقاضیان شرکت در جشنواره است.

شرایط آثار ارسالی:

1-قطعات موسیقی به‌صورت تصویری، ضبط و ارسال شوند.
2-حداکثر زمان اجرای هر قطعه 3 دقیقه باشد.
3-در اجرای قطعات ضربی، متناسب بافرهنگ موسیقایی و سازبندی رایج هر منطقه، دو نوازنده ساز کوبه‌ای می‌توانند نوازنده نی‌انبان را همراهی کنند.
4-برای شرکت در جشنواره هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.
5-سبک و ژانر اجراها آزاد است. آثار خلاقانه و نو در پذیرش آثار از امتیاز ویژه‌ای برخوردارند.
6-صرف تکمیل و ارسال فرم درخواست، درباره دعوت از گروه برای دبیرخانه جشنواره تعهدی ایجاد نمی‌کند.
7-مدارک ارسالی، در دبیرخانه نگه‌داری خواهد شد و به فرستنده بازگردانده نمی‌شود.
8-پس از پایان مهلت ارسال آثار، بررسی نمونه آثار ارسالی آغاز و اسامی گروه‌ها و نفرات پذیرفته شده از طریق پایگاه رسمی جشنواره اعلام خواهد شد.
9-هزینه اقامت، پذیرایی و رفت‌ و آمد راه‌یافتگان به جشنواره به عهده ستاد جشنواره است.

گاه‌شمار

1-تاریخ نام‌نویسی و ارسال آثار از 11 خرداد ماه 1403 آغاز خواهد شد.
2-آخرین‌مهلت دریافت آثار توسط دبیرخانه جشنواره 31 خردادماه 1403 است.
3-داوری اولیه و انتخاب آثار از یکم تا هشتم تیر شکل اجرایی به خود می‌گیرد و گروه‌های برگزیده برای اجرای برنامه و دریافت جوایز و هدایا از تاریخ 12 تا 15 تیرماه 1403 به جزیره زیبای کیش دعوت خواهند شد.
4-گروه‌های برگزیده در زمان حضور در جشنواره ملزم به پذیرفتن مقررات و برنامه‌ریزی‌های مقرر از سوی ستاد جشنواره جهت اجراهای گروه خودند. 

جوایز

گروه‌ها با نگاه به ویژگی‌های خاص اجرایی هر منطقه، از سوی هیأت انتخاب جشنواره برگزیده می‌شوند و به هر گروه برگزیدۀ شرکت‌کننده در جشنواره افزون بر تندیس و سپاس‌نامه 15 میلیون تومان جایزه نقدی، اهدا خواهد شد.

پیش‌کسوت برتر

1-شرکت‌کنندگان این بخش، توسط ستاد جشنواره انتخاب و دعوت خواهند شد.
2-برای این بخش نیازی به ارسال اثر نیست.
3-در این بخش در پاسداشت و گرامیداشت استادانی از موسیقی جنوب ایران، از آنان تجلیل خواهد شد.

نام و نام خانوادگی *
شماره همراه: *
در خواست مشاوره در خصوص: *
متن توضیحات ( اختیاری )
پاسخ جمع 1+98 را در فیلد زیر بنویسید ↓

🔔 جهت خروج از سیستم بر روی دکمه زیر کلیک کنید ↓