ملک و سرمایه گذاری در جزیره کیش

از کدام بندر به کیش برویم؟

جزیره کیش به دلیل موقعیت مکانی و تفریحات جذابی که دارد، سالانه میزبان مسافران زیادی از سراسر کشور است. معمولاً در روزهای نزدیک به عید نوروز به دلیل وجود تعطیلات، بیشتر مردم این جزیره زیبا را به عنوان مقصد سفر نوروزی خود انتخاب می‌کنند. در میان این افراد، کسانی که قصد سفر با ماشین شخصی را دارند، بزرگ‌ترین سؤالی که در ذهن‌شان شکل می‌گیرد این است که از کدام بندر به کیش برویم؟ همچنین کسانی که از طریق بندر عباس قصد سفر به کیش را دارند از خود می‌پرسند که از بندر عباس چگونه به کیش برویم؟ برای یافتن پاسخ همه این سؤالات، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین راه سفر به کیش
یکی از بهترین راه‌های سفر به جزیره کیش، راه زمینی و سفر با ماشین شخصی است. در این سفر شما می‌توانید هر نقطه‌ای که مایل بودید توقف کنید و از زیبایی‌های مسیر نیز بهره‌مند شوید. علاوه‌برآن، هزینه شما نسبت به سفر هوایی هم ارزان‌تر می‌شود که خود یکی از مهم‌ترین جنبه‌های سفر است.

حال اگر شما نیز قصد سفر زمینی به کیش دارید، خود را به بندرعباس برسانید؛ سپس از طریق یکی از بندرهای آفتاب، چارک، لنگه راهی کیش شوید. سؤال اصلی اینجا است که از کدام بندر با ماشین به کیش برویم؟ برای جواب به این سؤال، در این قسمت از مقاله مسیرهای رفتن به جزیره کیش از طریق بندرها را موردبررسی قرار می‌دهیم.

۱- عبور از بندر آفتاب استان هرمزگان
فاصله بندر آفتاب از کیش کمتر از سایر بنادر است و به همین دلیل اغلب مسافرانی که قصد دارند با خودرو شخصی به کیش بروند این مسیر را انتخاب می‌کنند. بعد از اینکه وارد بندرعباس شدید، از طریق دو راه نسبتاً طولانی می‌توانید این شهر را به مقصد بندر آفتاب ترک کنید. فاصله این دو بندر حدود ۳۱۶ کیلومتر است. از بندر آفتاب خودرو را با لندینگ کرافت حمل کرده و در زمان تقریبی حدوداً ۹۰ دقیقه به جزیره کیش می‌رسید. این زمان با توجه به شرایط آب و هوا تغییر می‌کند و ممکن است بیشتر شود. طبق آخرین تعرفه‌ها هزینه حمل خودرو با لندینگ کرافت دو و نیم میلیون تومان است؛ که نصف آن را بعد از برگشت از کیش پرداخت می‌کنید.

۲- بندر چارک مکانی برای عبور بدون خودرو
عبور از بند چارک جوابی دیگر برای سؤال «از کدام بندر به کیش برویم؟» است. فاصله این بندر با بندرعباس ۲۹۰ کیلومتر است و فقط از این بندر می‌توان بدون آوردن خودروی شخصی راهی جزیره کیش شوید. در واقع از این بندر می‌توانید بدون آوردن خودرو و با اتوبوس‌های دریایی به جزیره کیش سفر کنید. مسافت این بندر تا کیش بیشتر از بندر آفتاب است و حدوداً ۱۵۰ دقیقه طول می‌کشد.

۳- بندر لنگه دورترین فاصله از کیش
فاصله این بندر از بندرعباس ۱۸۶ کیلومتر است؛ شاید به این فکر کرده باشید که این بندر احتمالاً چون فاصله کمی با بندر عباس دارد به کیش نزدیک‌تر باشد؛ اما برخلاف تصورات شما، این بندر نسبت به بقیه دورتر است. در این بندر به دلیل فاصله زیادی که وجود دارد، لندینگ کرافتی برای حمل خودروها وجود ندارد. شناورهایی که از طرف بندر لنگه به سمت کیش حرکت می‌کنند، حدود ۵ ساعت روی آب هستند.

اقامت بین راهی
اگر برای سفر به کیش از طریق هوایی اقدام کنید، طبیعتاً نیازی با استراحت نخواهید داشت و بدون دردسر به کیش می‌رسید؛ اما اگر قصد دارید با خودروی شخصی خود به کیش سفر کنید، چون اکثر مسیرهای جاده‌ای طولانی است و باید ساعت‌ها این مسیر را طی کنید، پس نیاز دارید که بین راه استراحت لازم را داشته باشید تا انرژی کافی برای رانندگی ایمن را به دست آورید. می‌توانید هر ۶ تا ۸ ساعت یک‌بار توقف کرده و استراحت کنید.

از هر مسیری که بخواهید به کیش بروید، بازهم باید وارد شهر بندرعباس شده و از آنجا حدود ۳۰۰ کیلومتر دوباره رانندگی کنید تا به بندر مورد نظر خود برسید. پیشنهاد می‌کنیم بعد از رسیدن به بندرعباس، توقف کنید و پس از یک شب اقامت در یک هتل بندرعباس دوباره به راه خود ادامه دهید.

اقامت در جزیره کیش
قبل از تفکر در مورد اینکه از کدام بندر با ماشین به کیش برویم؟ بهتر است به فکر اقامت خود در کیش باشید. همان‌طور که می‌دانید در نزدیکی عید نوروز تعداد مسافرانی که کیش را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب کرده‌اند، چند برابر می‌شود. این امر باعث می‌شود که گرفتن محل اقامت و رزرو هتل کیش برای مسافران سخت شود. اگر نتوانید هتل مورد نظر خود را در کیش رزرو کنید با احتمال زیاد به مشکل برمی‌خورید.

داشتن مکانی برای اقامت در کیش بسیار ضروری است و در ایام پر سفر شما باید از چندین روز قبل از سفر خود هتل موردنظرتان را رزرو کنید. در جزیره کیش هتل‌های متنوع با قیمت‌های متفاوت وجود دارد. معمولاً هتل‌های لوکس اتاق‌های گران‌تری دارند و هتل‌های معمولی نیز با توجه به مناسب بودن قیمت فوراً پر می‌شوند.

 

 

 

از کدام بندر به کیش برویم؟

بینش بیشتر

نام و نام خانوادگی *
شماره همراه: *
در خواست مشاوره در خصوص: *
متن توضیحات ( اختیاری )
پاسخ جمع 1+98 را در فیلد زیر بنویسید ↓

🔔 جهت خروج از سیستم بر روی دکمه زیر کلیک کنید ↓